VOD Pogoda Gry Katalog Firm Frazpc.pl Statystyki Stron Forum Hosting Programy Ipla Film Pozycjonowanie
Zaloguj się

Archanger - Apostasy (Of Anger And Mind’s Slavery)

Wytwórnia: Anger Records
Autor: Łukasz Dubaniowski
Tak, to debiut. I to w dodatku rodzimy. A na początek wabi naprawdę świetna oprawa graficzna płyty (szczególnie front robi zajebiste wrażenie!). Na srebrnym krążku 9 utworów, w które zaklęto ponad pół godziny muzyki...

A owa muza to Death Metal. Średnie tempa, dużo melodii, przerywników, wstawek, solówek. Można by rzecz – standard. Ale jakoś nie kojarzę, aby w naszym brutalnym Death Metalem płynącym kraju, ktoś starał grać się w ten sposób. W muzie Archanger słychać na pewno wiele wpływów bardziej tradycyjnego łupania, które w mariażu z melodyjnym Deathem całkiem mile wpadają w ucho. Po pierwszym starciu może w łepetynie nie zostaje za dużo, ale otwarcie płyty, a konkretnie pierwsze 3 kawałki (w tym intro) są od razu rozpoznawalne dzięki charakterystycznym melodiom i riffom (zwłaszcza utwór tytułowy). Generalnie mielizn nie ma, a płyta spokojnie mieści się w granicach brzmieniowych, które uważa się za jakiś standard, przyjęty dla ciężkiej muzyki (a o to w polskich warunkach jest czasem bardzo ciężko). Czasem może drażnić schowany wokal Fidela czy nieco nachalny automat perkusyjny (który z musu zastąpił żywego pałkera), ale ‘Apostasy’ to przede wszystkim płyta gitarowa, a nie wokalno-rytmiczna, więc takie małe niedociągnięcia są jak najbardziej wybaczalne.

No, zobaczymy co tam Gambit wykombinuje z Archanger. Zespół obrał dość ciekawą jak na nasze warunki drogę i jestem ciekaw jak potoczy się kariera małopolskiego kwartetu (okresowo – tercetu ;-P). Fanów szwedzkiego Death Metalu tudzież klasycznej łupaniny z końca lat ’80 zachęcam. Oceńcie sami!

1. Intro (The Beginning Of The End)
2. Silence Of The Sound
3. Apostate
4. Darkness Remains The Same
5. Cryptic Dream
6. Anthem Of Rebellion
7. Immortality
8. Cicatrix Manet (…Except A Painless Death)
9. Threnody Of Oblivion

Komentarze użytkowników

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:

Przepisz kod z obrazka:

Ostrzeżenia pogodowe dla Twojego miasta